Matemaatik Ameerikas

Hei-hei, Gerli siinpool. Kuigi tehniliselt ei viibi ma hetkel just Erasmus+ lähetusel, vaid täitsa omavolilisel puhkusel Ameerikas, leidsin siiski, et ehk jagan midagi ka Teiega. Õpime (või vähemalt võiksime) ju ikkagi kõigest, mida kogeme.

Hetkel olen ühendriikides viibinud täpselt kuu, ning selle ajaga reisinud päris palju – esimene nädal New Yorgis, teine Los Angelases, mõned päevad Las Vegases mille raames külastus ka Grand Canyonisse, eelmine nädal Sacramentos ning hetkel pesitsen Cincinnatis. Kauneimaid asju võin ju siin jagada, aga kellel suurem huvi, saab liituda minu Facebooki grupiga „Kana Ameerikas“, seal postitan päevakokkuvõtteid ja pilte pea iga õhtu.

dav
Killuke New Yorki koos maailmakuulsa Central Park’iga. Foto tehtud Empire State Building’u vaateplatvormilt.
IMG_20170622_115530.jpg
Tegemist on Brooklyni muuseumiga, nende repertuaari kuulub nii tänapäeva kunst, tagasivaated 50date protest-kunst, kui ka näiteks vanaegiptuse säilmed. Facebook läks natuke lolliks kui üritasin kõik oma muuseumis tehtud pildid korraga üles laadida. Ameerikas on nimelt niipidi, et kõik mis ei ole keelatud, on lubatud, ja kui pildistamine oleks muuseumites keelatud, siis peaksid nad vastava sildi panema iga eksponaadi juure.
IMG_20170622_153259.jpg
Pilt Brooklyni botaanikaaiast. Ameerika botaanikutel on hämmastavalt hea fantaasia kui nad taimedele nimesid peavad andma, mõned näited: „Private Honeysuckle“, „Pinkflower Hehgehog Cactus“, „Nodding Onion“.
IMG_20170622_212441.jpg
Räägitakse, et asutused Time Square’il on kohustatud oma silte ja reklaame valgustama ka öösiti, sest ennevanasti oli öised tänavad kõike muud kui peresõbralikud. Selle vastu aitavatki valgustust, mis lisaks valguskarvate tegude ennetamisele tõstab kesklinna õhutemperatuuri öisel ajal kraadi võrra kõrgemaks kui ülejäänud linnas. Trahvid reegli rikkujatele olla nii kõrged, et pajudel on tagavara generaatorid juhuks, kui elekter peaks ära minema.
IMG_20170625_131035.jpg
Õnneliku juhusena toimus minu viimasel päeval New Yorgis ka aasta kõige värvikirevam sündmus, New Yorgi Geiparaad.  Kokku olid kogunenud ühendriikide kõige südamlikumad inimesed, ja olgugi, et ma ise olin palavuse kätte ära suremas, laiutas ka minu näol kõrvuni naeratus.
IMG_20170630_092412.jpg
Los Angelases sai võitu minu armastus multikate vastu ja mul õnnestus paari sõbraga külastada Universal Studios lõbustusparki. Hoolimata reedesest päevast kippusid järjekorrad lõbusõitudele venima tunni, kui mitte rohkem, pikkusteks. Ameeriklaste armastust järjekordade vastu märkasin esmakordselt juba riiki saabudes – passikontrolli järjekord oli peaaegu kaks tundi.
Need lilleampleid postide küljes, minu sõna sellele, et need ei lõhna. Mitte ükski õis terves Califonias ei lõhnanud. Pean eeldama, et kõrbes piisab tolmeldajate meelitamiseks juba erksast värvist.
IMG_20170630_203526
Lõbustuspargi kõige kaunim vaade Holliwoodile oli miskipärast ohverdatud pargi ainsale suitsunurgale ning vastupidiselt tervele ülejäänud Californiale oli San Fernando orus öösel väga külm.
IMG_20170703_182405.jpg
Päike Nevada kõrbes on päevasel ajal väga kuri, selle tõttu on mõned Vegase vanemad tänavad kaetud sirmidega. Uuemad hotellid on end aga varustatud hiiglaslike shopingu-linnakutega, mis täiesti siseruumides. Nendes annab väga kergesti ära eksida nii, nagu mina seda umbes kolm korda ka tegin.
IMG_20170703_201755.jpg
Otseloomulikult tahab iga hotell olla just see kõige-kõigem, siin näide Veneetsia teemalisest sisustusest kust ei puudunud ka kondlisõidud ja klassikalist muusikat esitavad live-esinejad. PS tegemist on siseruumiga.
IMG_20170704_095420
Minu viimase kuu aja tipphetk – Grand Canyoni külastus. Vaade võttis hinge kinni. Ekskursiooni raames oli võimalik tutvuda ka kohaliku rantšo ning indiaanlaste erinevate ehitistega.
IMG_20170707_102446.jpg
Sacramento, California pealinn, ei erinenud ülejäänud osariigist just palju. Kuumus oli päevasel ajal mõrvarlik, ja isegi öösel oli soojem, kui keskmisel suvepäeval Eestis. Ma ei tea miks, aga mulle meenutab see pilt vaadet Narva mnt ääres, kus rohelise katusega maja on Metodistide kirik ja vaatan Pirita poole.

 

IMG_20170714_142717.jpg
Ohio on aga väga palju niiskem, mis tähendab, et vastupidiselt Californiale, ei kipu siinne hooleta jäänud taimestik otsekohe ära kuivama. Ka loomad paistavad siin aktiivsemad olema. Lisaks kitsele surnuaias kohtusin just paar päeva tagasi oma tagaaias paari jänesega ning mööda tänavat jalutades kohtub iga paari meetri tagant sisalikega.

Järgmisel nädalal plaanin lennata Põhja Carolinasse ja seal auto rentida, sest Ameerikas ei saa tõesti mitte kuskile ilma autota minna. Kui kauplus on umbes 10 minutilise autosõidu kaugusel, siis ühistranspordiga võtaks reis aega 40 minutit (välja arvatud New Yorgis, nende metroosüsteem on imeline). Kõik jalutuskäigud, mis peaks olema pikemad kui pool tundi olema, on välistatud, sest kohale jõudes (kui mul õnnestub teepeal kuumarabandust vältida) näeksin välja nagu keenud vähk. Omades aga rendiautot loodan enne Eestisse naasmist ka ühendriikide idarannikul veidi ringi tuuseldada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: