Matemaatik Barceloonas

Sarnaselt eelmisele kirjutajale nädala eest, osalen ka mina “Happy teachers for better students” kursusel, küll aga Hispaanias. Kursuse ülesanded tunduvad sarnased, võib olla aga teises järjekorras. Kuigi nädal on hetkel vaid poole peal olen ise väga rahul. Juhendaja ei anna ette “õnne valemit” vaid pigem suunab meid iseenda ja oma tegevuste eesmärkidele mõtlema.

Rühm koosneb kaheksast õpilasest: kolm sakslast, kaks itaallast (kes inglise keelt ei räägi), kaks soomlast ja mina. Juhendaja Marta ise on Itaaliast pärit, elanud inglismaal ja nüüdseks ka paar aastat ka Hispaanias.

Ööbimiskohaks valisin korteri kohalikega. Raske on küll suhelda, kui kolmest inimesest vaid üks inglise keelt räägib ja mõistab, aga kehakeele ning google translate’iga saab asjad aetud. Pereema poolt pakutavad õhtusöögid annavad mulle võimaluse ka kohaliku toiduga tutvuda. Senimaani olen saanud proovida külma pastasalatit konservlisandidtega, väga veidraid lihapalle õlise tomatikastme ja konservhernestega ning väga ebatavalist suppi, pakun, et see oli kõrvitsast. Elamistingimused ei ole just luksuslikud, minu toal ei ole näiteks akentki, rääkimata konditsioneerist, aga voodi on pehme ja vesi dušši all soe. Jään ellu.

Siinne ilm tundub olevat aga soojem, kui sellel suvel Eestis oli – 24 soojakraadi, päikese käes koori riideid vähemaks, sest lausa palav hakkab, ja tuult täpselt nii palju, et umbne ei oleks. Vaid hommikuti tuleks midagi õlgadele võtta, seda õpetas mulle minu nohu mille esmaspäeval liiga õhukeselt riides olles kooliteelt üles korjasin.

IMG_20171023_084121.jpg
Koolimaja

Vabal ajal olen juba ka iseseisvalt veidi ringi vaadanud, aga kui nüüd aus olla, siis ei tulnud ma Barceloonasse nii hästi ette valmistatuna kui suvel Ameerikas käies. Siia tulin ma ikkagi peamiselt õppima. Õnneks anti mulle aga koolituse raames “Hop on hop off” bussi pilet mille lasen käiku laupäeval. Selliseid busse on ka Tallinnas, need peatuvad peamiste vaatamisväärsuste juures, ise valin, kas lähen lähemalt uurima, või sõidan edasi.

IMG_20171023_135356.jpg
Museu Nacional d’Art de Catalunya

Kohalik meedia on aga täis kataloonlaste meeleavalduste videoid. Need paistavad enamjaolt siiski rahumeeldes olevat. Tänavatel ringi jalutades on paljudel rõdupiiretel näha katalloonia iseseisvumist toetavaid lippe, eks reedel paistab, kas nende iseseisvumine õnnestub. Mina pean aga pöidlad pihus lootma, et mind pühapäeval ka Eestisse tagasi lastakse.

4 kommentaari “Matemaatik Barceloonas”

  1. Tore, et kohal oled ja ennast mobiliseerida viitsid. Meil siin sadas täna öösel 8-10 cm lund ja kraad on Tallinnas alla 0-i. Ja veel: hotellid on igal pool ühtemoodu, aga ehe Hispaania kodu sulle ikka lambist ei avane… Ja veel – jälgi hoolega millise punase-kollase triibulaiusega lipuga kus tänavas vehkida…;) Reisikindlustus on sul ikka tehtud!?

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: