Kristiina Dublinis

29.07 saabusin kuumast Tallinnast mõnusalt jahedasse Dublinisse.

30.07 algas kursus “There’ s an App for That! Exploring the Best Apps for Teaching and Student Learning”. Mina ja veel mõned õppurid tulid siia kursusele pealkirjaga: “Tablets and Smartphones: using mobile devices as educational tools”. Igal juhul väideti meile, et tegemist on enam-vähem sama kursusega ja koolitajaks seesama Lorenzo Gaspari. Koolitaja on pärit Itaaliast, aga elanud Dublinis viimased 6 aastat. Räägib head inglise keelt, kuigi lootsin kuulda iiri mõnusat omanäolist keelepruuki, mida kohtan siin muidu igal sammul.

Kursusel osaleb 11 naist-meest erinevatest koolidest ja riikidest: Hispaaniast, Poolast, Itaaliast, Ungarist on sedapuhku 5 õpetajat, Rumeeniast (töötab hetkel Soomes), Saksamaalt ja mina Eestist.

Tutvusime osalejate riikide, kodulinnade, koolide ning koolisüsteemidega ( HUVI KORRAL VAATA: OECD Education GPS by countries) ning lisaks huvitava platvormiga  trello.com

1. TRELLO võimaldab palju ja võiks leida rakendust meeskonnatöö tegemisel. Lisan paar pilti. Kel huvi, saab selle tasuta keskkonnaga tutvuda.

 

31.07 Täna õpime erinevaid nn äppe kasutama. 2. neist on CLASS DOJO. Registreerinud internetis end kasutajaks ja laadinud telefonis alla äppi, sai pidada nn klassi FB sarnast “asja”, saab koostada nn portfoolio, jagada lapsele üksi või kogu klassile kiitusi, jagada õpilasi rühmadesse, saata telefoni kaudu infot projektorisse, kasutada stopperit, kasutada mürameetrit jne. Võimalusi on palju, aga kas seda kasutama hakkan, ei oska veel öelda…

3. äpp on küll väga vahva! See on PLICKERS ja on oma põhimõttelt väga KAHOOT moodi, aga selle vahega, et lapsed ei vaja telefoni ega arvutit. Küsimustele vastamiseks saavad nad nn paberil koodi. Vastanud küsimustele, skänneerib õpetaja oma telefoniga distantsilt laste vastused ning need on kohe nähtavad projektori kaudu seinal. Samuti on nähtavad ka küsimused ja valikvastused.

Olen kasutanud KAHOOTi ja võin seda huvilistele tutvustada. Kindlasti hakkan kasutama ja võin tutvustada ka PLICKERS äppi! Küsige julgelt!😊

4. äpp oli SOCRATIVE, aga sellega olin ma juba varem tutvunud ja seda ka kasutanud. Socrative on hea viktoriinideks, kordamisülesannete koostamiseks, lugemistestide koostamiseks jne. Kel huvi, saab internetist nende kohta uurida või kohtumisel minult küsida.

01.08 tegeleme google turvaküsimustega ja google konto tagamaadega. Huvitav!

5. äpp on ONE NOTE. Seda on tore kasutada smart-tahvlil tunni läbiviimiseks või referaadi/ uurimistöö koostamisel info ühte kohta kopeerimiseks. Kõik, mis on ONE NOTE äppi salvestatud, on edaspidi osaliselt ka ilma internetita kasutatav ning informatsiooni on võimalik sorteerida, salvestada, muuta jne.

6. äpp on mulle juba tuttav QUIZLET. Lahe võimalus, oli tore selle kasutamist korrata, kinnistada.😊

02.08 tegime katseid programmeerida, vaadata üle arvuti “sisu”. Nt pilti, heli, teksti luua saime äpi või siis programmi MIT APP INVENTOR 2 abil. Tutvustati häid youtubi postitajaid: Tom Scott, Numberphile, Kurzgesagt ja nt CrashCourse.

7. programm, mida tutvustati oli EDPUZZLE, mis annab häid võimalusi videotöötluseks, ettevalmistuseks klassis vaatamiseks ( sh saab videot lühemaks lõigata, audio maha võtta, küsimusi vahele lisada jne). See oli väga lahe!

03.08 tutvusime 8. äpiga, HP REVEAL võimalustega. Kel i- Phone, tuleb laadida alla HP REVEAL, kel androidtelefon, siis HP REVEAL ja VIDEO COMPRESSOR (MAX 15MB)

2890895F-2956-402D-B835-723930401F85

Tegemist QR-readeri põhimõttel toimiva äpiga. Saab teha pilte, videosid, siis saab need üles laadida ja teised saavad nö “jälgida” ja “skriinida”. Appi! Eestikeelsetest sõnadest jääb puudu!

9. äpp on puhtlat telefonis kasutamiseks ja on GOOGLE ARTS&CULTURE. Kui soetada juurde Google Art prillid, mis ei olegi väidetavalt väga kallid, saab külastada klassis olles maailmakuulsaid kunstimuuseume ja vaadata kuulsaid maale lähedalt.:)

Ja ongi olulisim kirja pandud. Koolitus läbi ja tunnistus käes.

Aitäh, et sain tulla ja palju huvitavat kuulda-näha-teada!👍

 

2 kommentaari “Kristiina Dublinis”

  1. Kristiina, mina oleksin väga huvitatud, et teeksid nendest äppidest koolis ühe koolitusekese kolleegidele!!! Väga tahaksin osaleda!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: