Helen Londonis (vol 2)

20.07 reede

Another really hot day in London. 🙂

Üks selle päeva teemadest oli Släng ja idioomid.

Materjal, mis meile hiljem selle tunni kohta saadeti saan soovijatele jagada.

Lõunast alates tutvusime kaasaegse Inglise kultuuriga iseseisvalt Londonis ringi jalutades.

21.07 laupäev

Tunde meil nädalavahetusel ei ole. Otsustasime ühe kursusekaaslasega omapead Windsorisse minna – umbes tunnike erinevate transpordivahenditega sõitu ja oledki kohal.

Muidugi on Windsor praegu eelkõige tuntud seal 19. mail 2018 toimunud kuningliku pulma tõttu. Tegelikult on Windsoris näha ja vaadata veel muudki peale lossi. Windsori loss on kuninganna Elizabeth II üks lemmikresidentsidest. Lossi sisse me seekord ei saanud – pileti järjekord oli liiga pikk ja liikus liiga aeglaselt. Selle asemel olin kokku leppinud eelmisel õhtul kokkusaamise ühe meie enda kunagise õpilase Kerstiga ja niisiis veetsingi suurema osa päevast Windsoris meie vilistlasega.

DSC_0468.JPG

Windsori lossi ees

DSC_0471.JPG

Lilled/taimed ja loodus on Inglismaal enamasti lopsakas, sest Golfi hoovus hoiab kliima pehme ja niiskena – see suvi oli aga erandlik – alates 1961. aastast ei ole olnud neil nii pikka kuuma ja kuiva perioodi. Vaatamata kuumale ja kuivale on inimeste poolt hoolitsetud lilled siiski erakordselt lopsakad.

DSC_0507.JPG

Windsorist voolab läbi Thames`i jõgi. Kõik Thames`il olevad luiged on kuninganna omad.

37685846_10216144739234971_7337716527296151552_n.jpg

Kui hommikul käisime Kerstiga pubis, et süüa üks korralik ports fish and chipsi, siis peale lõunat läksime Kersti ja mu kursusekaaslasega kohvikusse, et teha üks afternoon tea koos kõige selle juurde kuuluvaga. Mõneti olin algul mõtelnud, et mida on meil rääkida (õpilasel ja õpetajal 15 aasta tagant) kuid rongis tagasi Londonisse pidin tõdema, et olime Kerstiga veetnud terve päeva ja juttu oleks jätkunud kauemaks… Kokkulepe jäi, et siin või sealpool aga kokku saame uuesti, sest nii palju jäi veel rääkimata.

It was another wonderful day in England! 🙂

22.07 pühapäev

Tunde ei ole. Otsustasin minna Londoni loomaaeda, mis asub Regent Parkis ja kus ma enne käinud ei olnud. Misiganes kahtlusi minus enne ei tekitatud (liiga palju rahvast, liiga soe, loomad ei ole nähtaval, maksab palju jne) siis mina nautisin päeva väga ja õhtul pidin tõdema, et olin veetnud loomaaias päeva avamisest sulgemiseni. Kellele loomad meeldivad, siis soovitan soojalt.

20180722_121404.jpgDSC_0553.JPGDSC_0797.JPG

Pööra tähelepanu kaelkirjaku keele värvile – see ei ole roosa. Kaelkirjaku keel olevat nii pikk, et saab sellega oma kõrvu puutuda.

DSC_0904.JPGDSC_0001.JPGDSC_0032.JPG

Pelikanid püüavad kala.

DSC_0017.JPG

24.07 teisipäev

Meie grupiga on liitunud uus liige – proua Itaaliast. Ja veel üks muutus: meie õpetaja on haigeks jäänud. Saame igaks järgnevaks päevaks uue asendusõpetaja, millega oleme väga rahul. Kui tunniplaanis on teema – Briti poliitika või ajakirjanduse mõju Britannias, siis sellest me ka räägime. Nüüd on tunnid tõeliselt huvitavad ja kuigi me väga palju materjali ei saa, mida edasi jagada, siis meil endil on tunnis huvitav, sest meie silmaring laieneb.

Kui tunni teemaks oli ajakirjandus Britannias, siis sai iga grupp ühe lehe (olgu siis usaldusväärse sisuga või tabloid) koos küsimustikuga, millele pidime leidma vastused kas lehest või internetist ja pärast seda infot suuliselt teistega jagama.

Teisipäevase pealelõuna veedan jälle Londonis jalutades, seekord veedan pikemalt aega Harrodsi kaubamajas.

DSC_0166.JPG

Harrodsi kaubamaja on kindlasti enamusele meist tuttav Mr Beani jõuluepisoodidest.

DSC_0168.JPG

20180724_172330.jpg

Ka selliste autorite tööd on Harrodsis müügil, tõsi, korralike viie- ja  kuuekohaliste hindadega. Samuti leiab sealt nt Pablo Picasso ja Bob Dylani kunstiteoseid. 20180724_174336.jpg

Harrodsis valmistutakse juba jõuludeks.

Hiljem jalutan Hyde Parkis, mis on paraku liiga kollane (pargid on nii suured, et neid ei jõuta kasta ja seega on rohi igalpool kollane).

Õhtul hotellituppa jõudes oli seal umbes 50 kraadi sooja – elektrisüsteem oli üles ütelnud ja sellega koos ka konditsioneer… Päike aga küttis terve päeva. Vabandati ja õnneks peale seda saunas veedetud ööd organiseeriti mulle järgmiseks ööks teine tuba, kus kõik korralikult toimis.

 

25.07  kolmapäev

Täna oleme veidi suuremas klassiruumis, mille seinalt, akna kõrvalt leian sildi:

20180725_093217.jpg

Igati asjakohane palve kui arvestada, et asume kolmandal korrusel.

Tunni teemaks on immigratsioon. Ülesanded olid erinevatest immigratsiooni lainetest läbi Suurbritannia ajaloo. Abistav materjal:

immigration in the U.K

 

timeline links

https://www.bbc.com/timelines/zxm6pv4

posters activity links

https://www.theguardian.com/books/2018/jul/23/a-new-chapter-in-windrush-the-authors-who-echoed-my-parents-journey-?CMP=share_btn_link

https://www.bbc.co.uk/news/uk-43782241

https://en.wikipedia.org/wiki/HMT_Empire_Windrush

https://en.wikipedia.org/wiki/British_Asian

http://www.striking-women.org/module/map-major-south-asian-migration-flows/post-1947-migration-uk-india-bangladesh-pakistan-and

https://www.bl.uk/reshelp/findhelpsubject/history/history/asiansinbritain/histoutline/briefhist.html

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/refugee-week-the-huguenots-count-among-the-most-successful-of-britains-immigrants-10330066.html

https://www.historytoday.com/robin-gwynn/englands-first-refugees

https://www.huguenotsociety.org.uk/history.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Irish_migration_to_Great_Britain

https://www.irish-genealogy-toolkit.com/Irish-immigration-to-Britain.html

https://www.telegraph.co.uk/culture/tvandradio/10897667/Remembering-Irelands-forgotten-emigrants.html

 

DSC_0183.JPG

Peale lühikest aga asjalikku koolipäeva läheme grupiga Buckinghami paleesse (kuninganna töö- ja elukoht), mis on avatud vaid loetud nädalad aastas.

20180725_144253.jpg

DSC_0186.JPGDSC_0196.JPG

Palees pilti teha ega nätsu närida ei tohi. Eelneb range turvakontroll, kaasa antakse audiogiid ja järgmised paar tundi on võimalik hingata tõeliselt kuninglikku õhku. Ilus on, ja rikkalik. Tore on varem või hiljem televiisorist näha kininganna vastuvõtte ja tunda ära need ruumid, kus käisime.

 

DSC_0201.JPG

Seda muru me selja taga kastetakse pidevalt, sest siin peetakse kuninganna aiapidusid. Meid pidusse kutsutute nimekirjas ei olnud aga üks tee ja kook oli mul seal nautimiseks küll.

DSC_0205.JPG

Järgnes salat pubis ja siis kiirustasime juba teatrisse vaatama muusikali School of Rock.

20180725_185852.jpg

Pileteid teatrietendustele Londonis ei ole väga kerge saada kuigi hinnad on veidi kõrgemad kui Eestis enamasti. Tavaliselt tuleb piletid ette ära osta juba mitu kuud – meil vedas – kool oli piletid õigel ajal välja ostnud ja meil tekkis võimalus paari päevase ette teatamisega teatrisse minna. Kohad olid väga head, pileti hind 75 naela (umbes 80 eurot) ja elamus ovatsioone väärt. Vaatamata pikale, kuumale ja tihedale päevale olime pimeduse hakul teatrist väljudes värsked ja positiivsetest emotsioonidest tulvil, mis omakorda tähendas seda, et jäin Londoni ööelu nautima. Taaskord elamus, mida nautida. 🙂

DSC_0210.JPG

DSC_0227.JPG

 

26.07 neljapäev

Taaskord Windsoris – sedapuhku koos õpetajaga ja saime lossi territooriumile sisse. DSC_0264.JPG

Windsori kindluses St George`s kabel, kus toimusid Harry ja Meghani pulmad 19. mail.

DSC_0285.JPGDSC_0321.JPG

DSC_0334.JPGDSC_0336.JPG

DSC_0379.JPG

Tagasi Londonisse tulime Paddingtoni jaama kaudu, kus tervitas meid selline karu. 🙂 Kõik meie suuremad lapsed peaksid seda tegelast teadma, sest eelmisel aastal käisime inglise keele nädala raames vaatamas filmi Paddingtonist.

 

27.07 reede

Viimane päev kursusel – kurb!

Esimeses loengus räägime Brexitist. Kui paarides pidime arutama Brexiti mõju, siis keskendusime peamiselt majanduslikele külgedele aga peale meie vastuseid, mida küll kõiki õigeks peeti, ütles õpetaja, et tavalisele inglasele on Brexiti mõju igapäevane ja tuntav pea iga tund – ja see on ebakindlus homse pärast.

Paradoksaalsel kombel hääletas Theresa May Brexiti vastu aga ometi on nüüd tema see, kes peab pidama läbirääkimisi EUga ja saama parimad tingimused UK jaoks.

Järgmises tunnis rääkisime muusikast – võtsime läbi tuntuimad ansamblid UK ajaloos.

DSC_0387.JPG

Ja selle teemaga me lõpetasimegi. Saime kätte tunnistused ja tegime viimase grupipildi:

DSC_0405.JPG

Veel viimased kallistused ja lubadused edaspidi kontakti hoida.

Õhtul jalutasin oma lemmikkohtades Londonis ja läbi need kaks  nädalat saidki… Aga siiski, mitte päris veel.

 

28.07 laupäev

Hommikul ärkasin hotellis rahulikult, sest enne transfeeri tulekut ma enam kuskile ei oleks jõudnud, seega sõin hommikust ja tegelesin pakkimisega. Õigeks hetkeks olin hotelli fuajees ja ootasin transfeeri… mida aga ei saabunud ei õigel hetkel ega hiljem. Järgmised umbes poolteist tundi teadmatust ja organiseerimist ja ootamist olid seda närvilisemad, et teada oli, et Londonis olid parajasti mingid streigid ja hotelli ees olev neljarealine maantee oli totaalselt umbes. Minul aga oli vaja lennujaama jõuda. Detailidesse laskumata: kui lõpuks hotelli taksosse istusin näitas taksojuhi GPS planeeritavaks Gatwicki lennujaama jõudmise ajaks hetke 5 minutit peale seda kui lennuk õhku on tõusnud.  Vahepealse kirjeldus läheks liiga pikaks aga jõudsin lennujaama viimasel hetkel, jooksin oma kohvritega pikki vahemaid (vot see on see koht, kus tundsin, et meie kodune lennujaam, kus ei ole võimalik ära eksida ja kus kõik on käe-jala ulatuses, on ikka hirmus armas),  pagasi sain ära antud, turvakontrolli läbitud ja jõudsin lennukile viimasel hetkel. Ei olnud tore kogemus – selliseks asjaks olen ma liiga vana! 🙂

Kokkuvõte: Londonisse ja Inglismaale tasub kindlasti minna misiganes ajal, eriti kui oled inglise keele õpetaja kuid seda kooli selle õpetajaga, kes meil esimesel nädalal oli, ma ei soovitaks. Võibolla aga just tänu esimesele õpetajale oskasime väga hinnata meie teist nädalat.

Õnneks oli koolitus jaotatud kahte ossa: loengud koolis pool päeva ja ülejänud aeg kas iseseisvalt või grupiga Londoni avastamine. Kuna nö vaba aja kasutus sõltus minust endast, siis sellega jäin väga rahule. Tõsi, kui enamus päevadel käia läbi 24000 – 28000 sammu, siis sellises vanuses annab see kuskil tunda. 🙂 Päris kindlasti sain erinevate emotsioonide ja kogemuste võrra rikkamaks, targemaks ka.

Tänan tähelepanu eest! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Helen Londonis (vol 2)”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: