Tere Tenerifelt

Päeva võrra targemana tuleb kohe hakata vigade parandusi tegema. Meie linna nimi on veelgi pikem kui kirja panin. Õige on seega San Cristobal de La Laguna. Ja ülikoolilinnaks peetakse teda vist ķüll täie õigusega, sest nàgin ära ka peahoone, mis on erakordselt imposantne ja uhke ehitis, mille juurde viivad suured-laiad trepid ja mille ümber kasvavad kõrged palmid. Ilmselt see meie fakulteet on lihtsalt ajale veidi jalgu jäänud.

Ja nüüd siis kriitilisest mõtlemisest, mida peetakse tànapäeval üheks võtmeoskuseks, mille omandamine võimaldab hästi toime tulla erinevates elusituatsioonides. Igapäevaelus tähendab see lihtsalt info (argumentide, vàidete jms) hindamist. Reklaam, meedia annavad pidevalt infot, milles peaks kahtlema. Kuidas tunda ära tunda demagoogiavõtted?

Võtmesõnad: Õpi kahtlema! Õpeta küsima MIKS! Luba õppijal eksida! Kasuta metafoore. Koolides kasutusel enamasti üsna traditsiooniline motlemisviis, kriitilise mõtlemise õpetamisel õige meetod on ärgitada loovust, aktiivsust, avatust.

Miks siis õpetaja seda ei tee? Vastused üksmeelsed. Aega ei jää, tuleb jälgida õppekava, programm liiga tihe.

Praktika pool, mis mõeldud kõige eelneva ilmestamiseks, oli vàga lõbus ja õpetlik. Mängisime veega, kirjaklambritega jms ning kõik said aru, mis asja mõte.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: